תפריט

השלמה לתואר ראשון בחינוך

השלמה לתואר ראשון בחינוך (.B.Ed) מכללת לוינסקי לחינוך 

החינוך הוא מקצוע שקיים עוד משחר ההיסטוריה, אבל השינויים שחלים מידי יום על הסביבה החברתית הקיימת, מובילים להשפעה משמעותית על האופי ודרך החינוך בעולם החרדי ובכלל. אנשי החינוך ידועים כמי שמעצבים את דור העתיד. אם תמיד חלמתן להשפיע על הדור הצעיר, כדאי שתקראו את השורות הבאות שיגלו לכן את הדרך להשגת תואר ראשון בחינוך שיאפשר לכן להיות נשות חינוך.

מידע על התוכנית

מכללת לוינסקי לחינוך בליווי של חוי ארנפלד והתאמה לאישה החרדית מציעה תכנית השלמה לתואר ראשון אקדמי בחינוך (.B.Ed).. לימודים לחרדיות מסוג זה מקנים תואר ראשון (.B.Ed) בתחום ההתמחות שבתעודת ההוראה. חשוב לציין כי תואר ראשון בחינוך מקנה לנשים חרדיות את האפשרות להתפתח תעסוקתית בתחומי חינוך שונים, למשל:

 • בתחום החינוך הרגיל
 • בתחום החינוך המיוחד
 • בתחום הגיל הרך בתור גננת וגם בחינוך הבלתי פורמאלי

 

תנאי קבלה

נשים שמעוניינות לקחת חלק בלימודים לחרדיות צריכות לדעת כי ישנם תנאי קבלה שעליהן לעמוד בהם. הנה פירוט קצר אודות התנאים הללו:

 • תעודת "מורה מוסמכת בכירה" בהתמחויות: חינוך מיוחד / גיל הרך /  גננות לחינוך המיוחד והרגיל.
 • ממוצע ציונים 80 לפחות בתעודת ההוראה.
 • תעודת בגרות או מבחני סאלד.
 • מכינת 30+ לנשים ללא בגרות תושלם באופן מקוון במסגרת הלימודים.

מתכונת הלימודים

הנרשמות למכללה לחרדיות צריכות להגיע אל מקום הלימודים פעם אחת בשבוע. שכן, מדובר ביום לימודים אחד, יום ג', במשך שנה אחת בלבד. בנוסף לכך, בהמשך יתקיים גם סמסטר קיץ מרוכז. ראוי לציין כי מתכונת לימודים מסוג זה שכוללת הגעה אל המכללה במשך יום אחד בשבוע מאפשרת לנשים להמשיך בשגרת היום – יום שלהן. שכן, מתאפשר לעבוד במקביל ולהחזיק את הבית.

הכרה בלימודים קודמים (פטורים – אקרדיטציות)

נשים שלקחו חלק בעבר בלימודים שונים (לא חייב להיות בהכרח לימודים שמותאמים לחרדיות) צפויות לקבל פטור אקדמי. מדובר במי שיש בידן תעודת "מורה בכירה" שהתקבלה במהלך 5 השנים האחרונות (עד 8 ש"ש) וכן פטור מלא ממכינת 30+, על בסיס מבחני סאלד (חוצים).

* הכרה בלימודים קודמים ומתן פטורים, נתונים לשיקול דעתה הבלעדי של המכללה וכל מקרה ייבחן לגופו.

היתרונות בלימודים לנשים חרדיות

נשים חרדיות שמגיעות ללימודים שמותאמים להן יכולות ליהנות ממגוון רחב של יתרונות, למשל:

1.      לימודים אקדמאיים במוסדות מובילים

לימודי ההשלמה לתואר ראשון בחינוך שמותאמים לנשים חרדיות מתקיימים בתוך מוסדות חינוך מובילים. כך שמדובר בלימודים ברמה גבוה תוך התאמת התוכן הנלמד אל העולם החרדי.

2.      כיתה נפרדת

מכללות רבות ברחבי הארץ כוללות כיתות מעורבות של נשים וגברים כאחד. לימודי השלמה לתואר ראשון שמותאם לנשים חרדיות מאפשרים ללמוד בכיתה שכוללת נשים בלבד שמגיעות מרקע זהה.

3.      תחושת סיפוק מהמקצוע

 

נשים רבות שעוסקות בתחום החינוך באופן יום – יומי חוות תחושת סיפוק מהמקצוע. שכן, הן אלו שמאפשרות לתלמידים צעירים לקבל מידע חשוב שילווה אותם לאורך כל הדרך. ילדים וילדות בכל הגילאים תולים את עיניהם במחנכים שלהם ורואים בהם כהורה שני.

 

*  חשוב לציין כי ההכרה בלימודים קודמים ומתן פטורים מסוג זה נתונים לשיקול דעתה הבלעדי של המכללה וכל מקרה ייבחן לגופו.

היקף הלימודים

הלימודים לתואר במכללה לחרדיות עבור מורות אשר להן תעודת מורה מוסמך בכיר באותו תחום בו משלימות .B.Ed הינם בהיקף של 36 ש"ש. כאשר הפירוט אודות תוכן הלימודים ומבנה הלימודים יורחב בהמשך.

cbt לימודי

מה לומדים?

מקצוע החינוך ידוע בקרב רבים כמקצוע שיש בו שליחות. נשים חרדיות שמעוניינות להירשם אל לימודי ההשלמה במכללה לחרדיות צפויות ללמוד בין היתר את התכנים החשובים הבאים:

 • מחשבת החינוך
 • אוריינות
 • יישומי המחשב
 • לימודי ארגון
 • פסיכולוגיה
 • עיצוב של סביבת לימודים
 • פיתוח של תכניות לימודים ועוד

 

ראוי לציין כי כל התחומים הללו שנלמדים במסגרת ההשלמה לתואר ראשו בחינוך הינם מותאמים לעולם החרדי.

מבנה הלימודים

התחומים שצוינו לעיל נחלקים ל – 3 סוגי התמחויות: לימודי חינוך, לימודי דיסציפלינה (התמחות) ולימודי אנגלית. הנה פירוט אודות מבנה הלימודים עבור מי שמעוניינות לדעת מכמה ש"ש מורכבת ההשלמה לתואר.

 • 9 ש"ש לימודי חינוך.
 • 25 ש"ש לימודי דיסציפלינה – התמחות.
 • 2 ש"ש לימודי אנגלית.

למי מתאימים הלימודים?

נשים חרדיות רבות תוהות לא פעם האם מתאים להן ללמוד את תחום החינוך ולעסוק בו בהמשך. כדי לענות על השאלה המתבקשת, ניתן לומר כי לימודי חינוך לחרדיות מתאימים לכל מי שמעוניינת להקנות לדור העתיד את הכלים הדרושים כדי שזה יוכל ללמוד ולהתפתח. הלימודים עצמם הם לימודים הומניים. לכן, חשוב מאוד שתהיה לסטודנטיות זיקה למדעי החברה.

הביקוש לנשים חרדיות בתחום החינוך

נשים שמעוניינות בלימודים שמותאמים לחרדיות צריכות לדעת כי ישנו ביקוש רב בחינוך החרדי. שכן, יש צורך בנשים איכותיות שמגיעות אל התחום במטרה להקנות ערכים חשובים לדור הצעיר. היתרון המשמעותי ביותר שבא לידי ביטוי בקרב אלו שמסיימות את הלימודים בתחום זו העובדה כי מיד לאחר קבלת תעודת התואר הראשון ותעודת הוראה, מתאפשר למצוא בקלות עבודה בתחום במסגרות חינוך שונות. זו כנראה הסיבה שמובילה נשים חרדיות רבות לבצע השלמה לתואר בתחום זה.

לסיכום

המעוניינות בלימודי השלמה לתואר ראשון בחינוך שמותאם לחרדיות מוזמנות ליצור קשר למטרת רישום או לבירורים נוספים. נשמח לעמוד לרשותכן בטלפון  054-7100200. ניתן גם למלא פרטים אישיים באתר ונציגה מטעמנו תחזור אליכן בהקדם.

השלמה לתואר ראשון בחינוך
השלמה לתואר ראשון בחינוך

רוצה לשמוע עוד על השלמה לתואר ראשון בחינוך?

מלאי את הפרטים ושלחי לנו, חוי תחזור אליך כדי לתת לך פרטים מלאים.
"למה דווקא חוי ארנפלד?"
שאלנו את הסטודנטיות
צפי בסרטון
מאות סטודנטיות כבר בחרו "חוי ארנפלד"

לשיתוף לחצו כאן:

כנסים ומסיבות

לאירוע סוף שנה

בר"ח תמוז, 20.06.23, התכנסו הסטודנטיות לאירוע סוף שנה חגיגי אשר במהלכו הועברה הרצאה מרתקת ע"י הגב' מירי ליפשיץ, אודות יצירתיות וחדשנות בעולם העבודה המשתנה. במהלך האירוע הוכרזה

קראי עוד »
ההרצאה של מיכל גרוס

הרצאה של מיכל גרוס

מס' ימים לאחר חג השבועות תשפ"א התכנסנו יחד, סטודנטיות ובוגרות המיזם של "חוי ארנפלד" ושמענו בזום את הרצאה של מיכל גרוס. ההרצאה הועברה במסגרת הפעילויות

קראי עוד »
a6
חוי ארנפלד,
איתך כל הדרך אל התואר
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם חוי >>

מענה מיידי!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם