תפריט

בעלת יכולת הקשבה והענקה? לימודי c.b.t מקצועיים הם מה שתמיד חיפשת

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי או בשמו המוכר: טיפול CBT – כבש בשנים האחרונות את עולם הטיפול הרגשי כשהוא משיג אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול קצר, יעיל וממוקד. על מנת לאייש את כיסא המטפלת האולטימטיבית נדרשת יכולת הכלה, הקשבה ואמפטיה לצד כושר ניתוח חד, הסקת מסקנות ובניית תוכנית עבודה אפקטיבית.

אם מאז ומעולם היווית כתף אנושית תומכת, את מוזמנת לתכנן לך עתיד תעסוקתי מפרנס באמצעות לימודי CBT מקצועיים. יש לך את זה. בואי ללמוד מקצוע של לב ושליחות.

 

ההיסטוריה של ה-CBT

תתפלאו, אבל שיטת הCBT לא נולדה אתמול. למעשה היא נולדה עוד בשנות ה-70. פיתח אותה ד"ר אהרן בק, פסיכיאטר אמריקאי. בק טען כי טיפול התנהגותי עשוי להיות יעיל ביותר במצבי דיכאון ומצבים נפשיים מורכבים נוספים. כך שבאמצעות קניית מיומנויות חברתיות שונות, שליטה עצמית וערעורן של אמונות יסוד מגבילות המעצימות את הבעיה – ניתן להתגבר על קשיים אלו.

Cognitive behavioral therapy או בקיצור CBT, נחשבת לשיטת טיפול מובילה כיום עם פנקס קבלות הצלחה עבה מאוד. שיטה זו אף מהווה בסיס תפיסתי למגוון שיטות טיפול נוספות כגון: מנטורינג, קואצ'ינג, דמיון מודרך ועוד.

היתרונות של טיפול ב-CBT

למה CBT? שוק הטיפול הרגשי מוכר מגוון שיטות טיפול בעלות שמות מוכרים ופחות המבטיחות ניסים ונפלאות. למה לבחור דווקא בלימודי CBT? בואי נדבר עובדתית:

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי קצוב בזמן

בעבר, טיפולים פסיכולוגיים היו נמשכים שנים ארוכות. ספת הטיפול הייתה רכה ונוחה, חשבון הבנק של הפסיכולוג תפח והלך ובמהלך תהליך נבירה מתמשך בנבכי הנפש, מטרת הטיפול הפכה כמעט לבלתי רלוונטית.

CBT הוא טיפול תחום בזמן וקצר טווח. זהו טיפול ממוקד מאוד, הרואה לנגד עיניו את המטרה ומתעסק פחות בלמה – יותר באיך. לדעת מומחים בתחום, זהו אחד מהיסודות בשלהם הפך טיפול זה ליעיל כל כך וממילא לפופולרי מאוד.

 

טיפול מעוגן במקורות מחקר אמינים

מחקרים רבים שנערכו בנושא הגיעו למסקנה כי טיפול בשיטה זו אכן יעיל מאוד עבור מצבי דיכאון, חרדה, כפייתיות וקשיים רגשיים/נפשיים נוספים. מטופלים רבים נותנים אמון וביטחון בשיטה שנחקרה היטב והוכחה כאפקטיבית. עובדה זו יעילה עבורך גם כמטפלת המציעה שיטת טיפול איכותית שפועלת בשטח. כאשר אנחנו מאמינים במשהו, נוכל לגרום לאחרים לתת בו גם את אמונם.

 

תוקפים מנקודה ספציפית

לרוב, עבודה בשיטה זו מתמקדת בנושא מסוים. הטיפול הנקודתי יעיל מאוד עבור טיפול מיידי בחרדות, פוביות, דיכאונות ועוד. כאן נמקד את כל המאמצים והכוח הנפשי לצורך התמודדות עם בעיה ספציפית. חוויית ההצלחה של המטופל תגרום לו לתחושת ביטחון, מסוגלות ויכולת, מה שיסייע לו בכל שטחי החיים.

 

הלימודים מתחילים כאן: לומדים מושג מעולם טיפול ה-CBT

במסגרת לימודים לחרדיות של חוי ארנפלד, מציעה חוי תוכנית לימודים מקצועית ומקיפה על ידי טובי המרצים בתחום. אנחנו כאן כדי לתת לכם מושג בעולם המורכב והמרתק של טיפול בשיטת CBT.

גישת הטיפול תתמקד בזיהוי הקושי של המטופל לצד איתור דרכי התגובה שלו. על פי שיטה זו יתמקד הטיפול בהתגברות על קשיים ומצוקות ללא התבוססות בנתוני עבר ובסיטואציות מההיסטוריה האישית. כאן נפעל לשנות דפוסי מחשבה עכשוויים, מה שישפיע על אופי התגובה ועל איכות חיי המטופל.

כמו בכל שיטת טיפול, המטפלת אינה מחוללת ניסים. קיים כאן תהליך המגייס את המוטיבציה של המטופל לצד ידע מקצועי ונטיות אישיות של המטפל. אבל ביחס לשיטות טיפול אחרות, השינוי הוא מהיר ואפקטיבי מאוד.

 

איך מתבצע תהליך טיפול בשיטה התנהגותית קוגניטיבית?

תהליך טיפול קוגניטיבי-התנהגותי יבוסס על הבנת אבולוציית הבעיה של המטופל כאשר המטפל יבדוק כיצד הוא משמר את אותה בעיה. המטפל ילמד את המטופל לבצע שינוי תפיסתי במערכת אמונות היסוד השגויות לצד שינוי התנהגותי שישפר התנהגויות בלתי יעילות שעד כה גרמו למטופל לחוסר נוחות, צער וסבל.

המטפל ישים דגש על שינוי מחשבתי שגורם לשינוי רגשי ומתבטא בשינוי תגובתי. כאשר המטופל יתאים את החשיבה שלו בצורה המתאימה למציאות חייו, הוא יחוש הקלה נפשית משמעותית ומצב רוחו ישתפר. במהלך טיפול כזה תוכלי 'לקרוא' מחסומים רגשיים שהתפתחו בנפש וכבר בלתי רלוונטיים ובאמצעות כלים אותם תקני במהלך שנות למידת השיטה, תוכלי לרכך תפיסות עולם ולהביא במקומם אחרות – יעילות וחומלות יותר.

 

אילו כלים תוכלי לרכוש במהלך לימודי CBT?

ההתנהגות שלנו היא תוצאה ישירה של המחשבות שלנו, בנוסף להדחקה, הכחישה, התניה שגם הן קשורות בהליכי חשיבה עקיפים. טיפולי CBT מבוססי הבנה זו ולכן מתמקדים בשיפור ושינוי דפוסי חשיבה שפוגעים באיכות חייו של המטופל. בהתאם לכך, במהלך הפגישות העבודה תתמקד בשינוי תפיסות הגורמות לתקיעות – מן היסוד.

כאן, נעזור למטופל לחשוף דרכי חשיבה, מסקנות, תגובות וצורות התנהגות שהיו תקפות למשך תקופות מסוימות בחיים וכעת כבר פג תוקפן, אולם הוא עדיין נושא אותן אתו כשהן מכבידות, פוגעות ותוקעות את חייו מבחינות שונות.

טיפול מבוסס CBT יעזור להבנת דפוס המחשבה והתהליכים המוחיים השותפים לשימור הבעיה. אלו יובילו להכרה בשינויים המחשבתיים הנדרשים על מנת להביא לשינוי תפיסתי והתנהגותי. שיטה זו הממוקדת ביצירת שינוי בהווה ואינה מחייבת חיפוש והעלאת העבר של המטופל – תהליך הטיפול הוא קצר באופן יחסי ומביא תוצאות אפקטיביות.

 

קהלי היעד של טיפול בשיטת CBT

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מציע יישום טכניקות אפקטיביות לפתרון בעיות שונות בעולם הרגש והנפש:

 • בדידות
 • בעיות חברתיות\דיכאון
 • חרדות
 • פוביות
 • משברים אישיים
 • דאגנות יתר
 • טראומה ופוסט טראומה
 • מתח נפשי
 • חוסר מימוש פוטנציאל
 • חוסר סיפוק
 • הפרעות קשב וריכוז
 • כפייתיות

 

CBT מכוון ומותאם למטופלים המגיעים מרקעים שונים, רמות השכלה שונות, פערי גילאים ותרבות והבדלים רבים נוספים. צורת טיפול זו תיושם במרכזי טיפול שונים כגון: מוסדות חינוכיים, מרפאות, מסגרות שיקומיות ומסגרת פרטית. נוכל לפגוש את הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי בקליניקות לטיפול זוגי, משפחתי, פרטני, קבוצתי ובקורסי הנחיית הורים.

 

האם אוכל להתקבל ללימודי CBT?

מהן דרישות הסף לקבלה לתוכנית לימודי CBT של מכללה לחרדיות – חוי ארנפלד?

קיימים מספר תנאי סף כדרישות קבלה ללימודי CBT של חוי ארנפלד:

 • המסלול מיועד לנשים בלבד כחלק ממסלול לימודים לחרדיות.
 • מסלול לימודים זה מיועד עבור נשות חינוך וטיפול. אי לכך, תנאי קבלה משמעותי הוא תואר שני בייעוץ חינוכי או תואר ראשון בתחומי הטיפול: ריפוי בעיסוק, חיוך מיוחד או קלינאות תקשורת.

 

חולמת לטפל? יתכן והעתיד המקצועי שלך מתחיל כאן

רבות מאיתנו נושאות אתן חלום על קליניקה אישית. תהיינה שם שתי כורסאות רכות, שולחן קפה מעוצב והמון אמפתיה, חמלה והכלה. אם נמשיך את חלום המטפלת, נוכל לצייר בו קווים רכים של הובלת שינויים, זוויות פה שמתעקלות סוף סוף בחיוך אחרי עבודה מאומצת ולב שנפתח לקבל משב רוח וטיפות אהבה להן היה צמא כל כך.

תוכלי להגשים את החלום הזה באמצעות לימודי CBT שיסללו לך את הדרך כמטפלת ויאפשרו לך לממש את כל הטוב שבך. תני לחלום הזה לקרות – הוא כאן, בהישג יד. הירשמי היום ללימודי CBT מקצועיים וסמני וי נוסף בדרך להגשמה.

בעלת יכולת הקשבה והענקה? לימודי c.b.t מקצועיים הם מה שתמיד חיפשת
בעלת יכולת הקשבה והענקה? לימודי c.b.t מקצועיים הם מה שתמיד חיפשת

לשיתוף לחצו כאן:

חוי ארנפלד בפייסבוק | מייל אישי : c@e-academic.co.il

חוי ארנפלד

השאירי פרטים עכשיו ואנו נדאג ליצור איתך קשר בהקדם ולתת לך את כל המידע הרלוונטי למסלול הלימוד שיכול להתאים לך.

מסלולי לימוד
מידע נוסף
הדרכת הורים

הדרכת הורים היא תחום המציע גישות שונות להתמודדות עם דילמות וקשיים העולים תוך כדי היומיום

לימודים אקדמיים לחרדיות

בשנים האחרונות האפשרויות עבור צעירות מהמגזר החרדי ללימודים אקדמיים התרחבו משמעותית. לימודים אקדמיים לחרדיות הולכים

כתבות אחרונות מבלוג הלימודים
תואר ראשון בחינוך וחברה

לימודי תואר ראשון בחינוך מכשירים סטודנטיות לעבודת חינוך משמעותית לאו דווקא בסביבת הלמידה הפורמלית ומאפשרים לנשים שאוהבות להדריך ולהנהיג לתפקד כדמות משמעותית ולהוביל שינויים חינוכיים

קראי עוד »
לימודי תעודה

לימודי תעודה וקורסים שונים כוללים מבחר תחומים ומוצעים במגוון בתי ספר, אוניברסיטאות ומכללות בכל הארץ. קיימים קורסי העשרה במבחר תחומים המקנים תעודות מקצועיות, תעודות הכשרה

קראי עוד »
הדרכת הורים

הדרכת הורים היא תחום המציע גישות שונות להתמודדות עם דילמות וקשיים העולים תוך כדי היומיום של חיי ההורות. אימהות ואבות מתמודדים עם אתגרים מורכבים בחיי

קראי עוד »
a6
חוי ארנפלד,
איתך כל הדרך אל התואר
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם חוי >>

מענה מיידי!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם