דבר המנכ"לית – חוי ארנפלד

טו באב

על סופים והתחלות –  דבר המנכ"לית חוי ארנפלד

שלום לך, אנו בעיצומו של חודש אלול, והימים ימי ספטמבר. חול בקודש מתערבב, סופים עם התחלות. עטיפות ספרים מבריקות מרשרשות כשברקע נשמעות כבר נעימות של פיוטי הסליחות.

יש באוויר ריח שונה של התחלות חדשות, של התחדשות ופריחה, אך גם של עצירה להתכנסות ולהתבוננות בתוכנו פנימה. בחודש אלול, המסמל את סיומה של השנה העברית, אנו עסוקים בחשבון נפש ובסיכומה של השנה – איך נראתה השנה החולפת בפן האישי, המשפחתי, המקצועי ועוד. האם הצבנו יעדים? האם השגנו את המטרות? האם יש דברים שנרצה לשמר משנה זו או לשפר לקראת השנה הבאה עלינו לטובה?

דבר המנכ_לית – חוי ארנפלד
דבר המנכ_לית – חוי ארנפלד

בסופה של השנה ובפתחה של שנה חדשה זהו זמן לעצירה, למחשבה ולהסקת מסקנות, שיובילו לשינוי ולצמיחה. אומרים בשם רבי ישראל סלנטר כי "באלול אפילו הדגים שבים רועדים מאימת הדין" (רבי ישראל סלנטר). זה אכן מתרחש לנגד עינינו, איש איש בדרכו לעצירה וההתבוננות, לניקיון הפנימי, להתחטאות ולשינוי. מחד גיסא, יש המתבוננים בפחד וביראה, ומאידך גיסא, אפשר לראות חבורת נערים עולצת פוצחת בשירת "חטאנו לפניך רחם עלינו" קצבית ועליזה, וגם השמחה שלהם מגיעה מהנשמה וחודרת אל חדרי הלב.

כל הנחלים זורמים לים, וכל אחד מאיתנו מחשב את דרכו, כולנו מכווני שינוי המקפל בתוכו הזדמנויות חדשות. בואי נחליט שהשנה אנו מקלידות יעד חדש ב-waze הפנימי. נחליט לעשות הצעד שחלמנו עליו מזמן, נבטל  את החסמים בדרך למטרה חשובה.

השנה אנו צועדות קדימה בתקווה ובשמחה!

אני מאחלת לך ולמשפחתך שנה טובה ומתוקה, שנה של הגשמת משאלות וחלומות!

 

שלך, חוי ארנפלד.

חוי ארנפלד בפייסבוק | מייל אישי : c@e-academic.co.il

חוי ארנפלד

השאירי פרטים עכשיו ואנו נדאג ליצור איתך קשר בהקדם ולתת לך את כל המידע הרלוונטי למסלול הלימוד שיכול להתאים לך.

מסלולי לימוד
מידע נוסף
כתבות אחרונות מבלוג הלימודים
דילוג לתוכן