כמה חרדים לומדים באקדמיה?

כמה חרדים לומדים באקדמיה?

אז הנה אנחנו במספרים (ואחוזים):

שיעור הסטודנטים החרדים הלומדים באקדמיה במגמת עליה מתמדת כבר מספר שנים.

כ- 70% מתוכם הן סטודנטיות!

על פי נתוני המועצה להשכלה גבוהה, בשנת 2017 עמד מספר הסטודנטים החרדים על  12,000, עליה של כ- 60% לאורך חמשת השנים האחרונות.

כ- 85% מהסטודנטים החרדים לומדים במסגרות נפרדות לגברים ונשים או באוניברסיטה הפתוחה.

למרות מגמת העלייה הברורה, עדיין אחוז הסטודנטים החרדים באקדמיה מהוה כ- 4% מכלל הסטודנטים בישראל, על אף שחלקם באוכלוסייה הכוללת הוא פי שלושה כ- 12%.

תכנית החומש היא תכנית שפותחה ע"י המועצה להשכלה גבוהה ובמסגרתה ניתנו תנאים ייחודיים וייעודיים למגזר החרדי על מנת לשלב אותו באקדמיה. לדוגמא: ניתנה אפשרות ללימודים נפרדים לגברים ולנשים, הוקמו שלוחות ללימודים אקדמיות ייעודיות ונפרדות ללימודים למגזר החרדי (מח"רים) ומכינות ייעודיות לצורך קבלה לתארים השונים ועוד. מטרתה העיקרית של התכנית הייתה להגדיל את שיעור הסטודנטים החרדים באקדמיה.

תכנית החומש הראשונה התקיימה בין השנים 2011-2016 והביאה לזינוק של 83% בקרב הסטודנטים החרדים הלומדים באקדמיה וכן עליה של 80% בתכניות האקדמיות המוצעות לחרדים כ- 19 תכניות לעומת 5 תכניות בלבד, שפעלו לפני יישומה של תכנית החומש הראשונה.

תכנית החומש השנייה החלה בשנת 2017 ותקפה עד שנת 2022.

מטרתה גם כן, להגדיל את שיעור הסטודנטים החרדים באקדמיה מ- 12,000 אלף ל- 19,000 אלף סטודנטים חרדים עד לשנת 2022.

דגש מיוחד יושם על הכוונה ללימוד המקצועות המבוקשים במשק.

האוכלוסייה החרדית מעוניינת לרכוש השכלה, כדי להתקדם ולהתפתח מבחינה כלכלית ולכן התמריצים המוצעים הם לתחומי מדעי המחשב ומקצועות הייטק נוספים.

 

*תקציר מכתבה שהופיעה בחדרי חרדים מתאריך 01.02.18

כתבות נוספות:

תמונה למאמר על מלגות

המאגר הגדול ביותר של מלגות בישראל

המאגר הגדול ביותר של מלגות בישראל המאגר הגדול ביותר של מלגות בישראל עד היום למצוא מלגות ללימודים לחרדיות הייתה עבודה קשה הכרוכה בחיפוש מתיש אחרי

כמה חרדים באקדמיה

כמה חרדים לומדים באקדמיה?

כמה חרדים לומדים באקדמיה? כמה חרדים לומדים באקדמיה? אז הנה אנחנו במספרים (ואחוזים): שיעור הסטודנטים החרדים הלומדים באקדמיה במגמת עליה מתמדת כבר מספר שנים. כ-

תמונה לכתבה גם אמא גם סטודנטית

סבסוד למעונות יום לסטודנטים

סבסוד למעונות יום לסטודנטים סטודנטית וגם אימא לילדים צעירים? ייתכן ומגיע לך סבסוד! השתתפות בשכר לימוד במעונות מטעם משרד העבודה והרווחה! שילוב ההורות עם לימודים

סגירת תפריט