תפריט

תואר שני בייעוץ חינוכי

לומדים בגלל הצורך, מתמקצעים בשביל השליחות: חוי ארנפלד מציעה תואר שני בייעוץ חינוכי של מכללת אורות ישראל. הפתרון המשלב באופן מושלם בין קריירה מובילה לעבודה אישית ומלאת סיפוק. כאן הוא מוגש לסטודנט החרדי ולסטודנטית החרדית, בתנאים המיטביים. על התואר ועל השליחות – במאמר שלפניכם.

 

ייעוץ חינוכי: הופכים את השליחות למקצוע

תחום הייעוץ החינוכי מתפתח מאוד בשנים האחרונות. ההבנה לפיה קל יותר לטפל בבעיות מהשטח, והמגמה לשילוב ילדים בעלי מוגבלויות שונות בכיתות ה"רגילות", הופכות את התחום לרלוונטי מתמיד.


 

מהו תפקידו של יועץ חינוכי בבית הספר?

"תפקידם של המורים הוא ברור", מחייכת חוי ארנפלד. "עליהם ללמד ולהורות דרכי התנהגות ותכני ידע. מהו התפקיד של היועץ החינוכי"? תשובה רחבה לשאלה הזו ניתנת בפרוטרוט, ע"י מי שאמונה על הובלתם של מאות סטודנטיות וסטודנטים לתואר השני היוקרתי. "ככלל, ניתן לומר שזהו תפקיד רחב יותר: היועץ החינוכי אחראי על התפתחותם התקינה של התלמידים ועל תחושת הרווחה שלהם".

 

נר לאחד, נר למאה

כדי לדאוג לכך, פועל היועץ החינוכי בשני שדות עבודה עיקריים: האחד הוא שדה עבודה מערכתי. היועץ מסייע בהתנהלות המערכתית של בית הספר מול קונפליקטים חינוכיים שצצים. הוא מתווה דרכי גישה, ופעמים רבות גם מגשר בין ההורים, הקהילה, צוות החינוך והתלמידים. "במסגרת זו באים לידי ביטוי כישורי הניהול החינוכי של היועץ", מסבירה חוי ארנפלד.

שדה העבודה השני הוא פרטני. תלמידים שונים פונים לקבלת ייעוץ בתחומים מגוונים. אחרים מופנים לייעוץ עקב בקשותיו / הערותיו של אחד המורים. כאן תפקיד היועץ הוא לסייע לתלמיד באופן פרטני, להציג את האפשרויות העומדות בפניו, לעודד התפתחות חיובית ולתת כלים להתנהגות מסתגלת. פעמים רבות היועץ גשר בין התלמיד, ההורים ומערכת בית הספר.

 

הפתרון והיתרון: ייעוץ חינוכי

כמי שמלווה חרדיות רבות באקדמיה, ומודעת לקושי בבחירת תואר מתאים, חוי ארנפלד מדגישה: "כשמדובר בלימודים אקדמיים לחרדיות, אחד האתגרים הוא לבחור בין קריירה ניהולית בתפקידי מפתח, לבין קריירה עצמאית, ועבודה אישית וקרובה עם בני אדם". כפי שניתן להבין מהכותרת: נר לאחד, נר למאה – תואר שני בייעוץ חינוכי הוא הפתרון המושלם. זהו השילוב בין בין אישי לתוך אישי, בין המערכת לפרט.

 

שדות פעולה נוספים ליועץ החינוכי

אבל הרבה מעבר לקירות בית הספר, תואר שני בייעוץ חינוכי של מכללת אורות ישראל, מאפשר ליועץ להשתלב במגוון גדול של משרות בתחום החינוך והייעוץ. בכל דרך או אפשרות תעסוקתית, היועץ החינוכי מכוון תלמידים, ילדים ובני נוער, להתפתחות מיטבית. זה כולל את ההתפתחות האישית, החינוכית והחברתית כאחד.

 

יועץ חינוכי משתלב במגוון משרות ומערכות, כמו:

 • בתי ספר של החינוך המיוחד
 • מערכת החינוך הבלתי פורמלי
 • מרכזים ומכונים להתפתחות הילד
 • ייעוץ ואבחון פרטניים בקליניקה עצמאית

 

תואר שני – יותר כלים, יותר אפשרויות, יותר תנאים

תואר שני בייעוץ חינוכי פותח צוהר למשרות מובילות בכל התחומים שהצענו. התואר מאפשר לקבל תפקידים ניהוליים, ומזכה בדירוג שכר גבוה משמעותית. ההעלאה בהשתכרות מתרחשת הן בעבודה דרך מוסדות ציבוריים והן בעבודה הפרטית-העצמאית. כל אלו לא לחינם: התואר השני מספק ליועץ כלים משמעותיים ואפשרות לכוון, לסייע, לאבחן ולייעץ במגוון מצבים קונפליקטואליים בקרב ילדים ובני-נוער.

 

תואר שני בייעוץ חינוכי? רק מכללת אורות ישראל בשיתוף חוי ארנפלד!

לימודים נפרדים לגברים ולנשים

עבור אלפי סטודנטיות חרדיות בכל רחבי הארץ, חוי ארנפלד היא לא רק מותג. זהו בית, בסיס, משפחה שמבוססת על שותפות אמיתית לדרך. כך, דואגת חוי ארנפלד לאווירה מתאימה עבור החרדים באקדמיה. במסלול לתואר שני בייעוץ חינוכי של מכללת אורות ישראל, דאגה חוי ארנפלד לכיתות נפרדות בין גברים לנשים.

 

 

מתכונת לימודים שמתאימה לאימהות עובדות

כי להיות גם אמא, גם מפרנסת משפחה וגם סטודנטית זה שילוב פנומנלי, שלא ברור איך כל כך הרבה נשים חרדיות באקדמיה עוברות בהצלחה. "יש חשיבות עצומה למתכונת הלימודים", מדגישה ארנפלד, "אחרת , פוגשים חרדיות באקדמיה שהן גם אימהות וגם מפרנסות, והן ממש בהישרדות תמידית". בעיניה, תקופת הלימודים לא צריכה להיות הישרדות. להפך, זו תקופה שבה מתפתחים, נהנים, משקיעים קצת בעצמנו וסופגים תכנים וערכים.

כדי שזה יהיה כך, דאגה חוי למתכונת הדורשת יום לימודים אחד בלבד בשבוע, שלא מתחיל בבוקר אלא רק בצהריים. בנוסף, חלק מהשעות נלמדות באופן עצמאי-מתוקשב. מקסימום התחשבות, מקסימום התאמה – זה הסוד של חוי ארנפלד למקסימום הצלחה. גם לנו לקח זמן להאמין: יום אחד בשבוע X שנתיים בלבד, ויש לכם תואר שני בייעוץ חינוכי.

 

תכנית הלימודים

"תכנית הלימודים רחבה אך ממוקדת" מרגיעה חוי ארנפלד. היא כוללת ידע תיאורטי וכלים פרקטיים רבים.

 • 17 ש"ש, ובנוסף 4 ש"ש בלמידה עצמית-מתוקשבת. סה"כ 21 ש"ש
 • פרקטיקום ועבודה מעשית בהיקף של 240 ש"ש (120 ש"ש בשנה)
 • הבנת מסגרות תיאורטיות לסוגיות חינוכיות
 • דגש על סוגיות חינוכיות נפוצות וייחודיות למגזר החרדי
 • סדנאות להתפתחות אישית כיועץ חינוכי
 • כלים פרקטיים מובילים: אימון, טיפול נרטיבי, שיטת אמיגו ועוד

 

מה נדרש כדי להתקבל לתואר שני בייעוץ חינוכי של מכללת אורות ישראל?

 • תעודת הוראה
 • תואר ראשון בממוצע של לפחות 85%
 • 3 שנות ניסיון בחינוך

בנוסף, כדי להתקבל לתכנית יש לעבור ריאיון אישי במכללה. חשוב לדעת: לסטודנטים / ות שחסר להם חלק מהרקע האקדמי, יש אפשרות להשלמות בהיקף של 2 ש"ש. לא תמיד קל להיות חרדים באקדמיה.

כשמדובר בתואר שני לחרדיות יש אתגר כפול, כי הצורך לעבוד במהלך התואר הופך את הלימודים לבלתי אפשריים. לא זה המקרה כשמדובר בחוי ארנפלד – לימודים אקדמיים הופכים נגישים לנשים חרדיות. מגיע לנו להתמקצע, בשביל השליחות.

 

לרישום או לבירורים נוספים, נשמח לעמוד לרשותך בטלפון 054-7100200 
או מלאי פרטים באתר ונציגה מטעמנו תחזור אליך בהקדם!

 

 

 

רוצה לשמוע עוד על תואר שני בייעוץ חינוכי?

מלאי את הפרטים ושלחי לנו, חוי תחזור אליך כדי לתת לך פרטים מלאים.
"למה דווקא חוי ארנפלד?"
שאלנו את הסטודנטיות
צפי בסרטון
מאות סטודנטיות כבר בחרו "חוי ארנפלד"

 

תואר שני בייעוץ חינוכי

לשיתוף לחצו כאן:

חוי ארנפלד בפייסבוק | מייל אישי : c@e-academic.co.il

חוי ארנפלד

השאירי פרטים עכשיו ואנו נדאג ליצור איתך קשר בהקדם ולתת לך את כל המידע הרלוונטי למסלול הלימוד שיכול להתאים לך.

מסלולי לימוד
מידע נוסף
כתבות אחרונות מבלוג הלימודים
תנאי קבלה לתואר ראשון

לקראת הרשמה ללימודי תואר ראשון? בואי לבדוק מהם תנאי ההרשמה והאם את עומדת בהם. נבהיר כבר עכשיו שתנאי הקבלה משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו

קראי עוד »
תנאי קבלה לתואר שני

תואר שני בחלק מהמקצועות הוא כרטיס כניסה לעבודה ולעיתים מהווה תנאי בסיס בכניסה למסלול לימודים. אז איך מתקבלים ללימודי תואר שני ומה הקריטריונים הנדרשים כדי

קראי עוד »
תחרות סטודנטיות השנה

תחרות סטודנטית השנה-חוי ארנפלד לקראת סיומה של שנה"ל האקדמית תשפ"ד- 2024 , שנה בה חווינו טלטלות קשות וכואבות לפרט ולכלל, התבקשו הסטודנטיות במכללות השונות לבחור

קראי עוד »
a6
חוי ארנפלד,
איתך כל הדרך אל התואר
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם חוי >>

מענה מיידי!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם